Ženství

ŽÍT SUKNĚ JE NÁVYKOVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Cítíte se jako žena? Já jsem se dlouho tak necítila.

Začala jsem hledat a zkoušet, co mě k ženství přiblíží.

Odložila jsem kalhoty a převlékla se do sukně.

Tenkrát jsem ještě netušila, že už sukni neodložím.

Hledala jsem své ženství, věděla jsem, že tam někde je. Našla jsem jej skrze odložení kalhot, které jsem dříve nosila neustále. Změna, jež ke mě přišla byla překvapující. Přibližuji můj pohled na sukně, materiály, praktičnost a nepraktičnost nošení sukní. Nabízím pohled i na energetickou stránku a možnosti se zahledět do sebe sama.

BYLO, NEBYLO..

Byl rok 2018 a jaro se hlásilo o slovo. Vzduch začínal vonět a každý sluneční paprsek už měl trochu síly vykouzlit na tváři úsměv.

 

Hluboký nádech a výdech. Dneska by to šlo!

 

Byla to jedna z těch věcí, které mi v mysli už dlouho brnkají na strunky a brní až do konečků prstů. Tenhle nápad nebo spíš touha, která se nejprve nesměle hlásila o pozornost, mi v hlavě vířila už tolikrát předtím. Pokaždé jsem ji umlčela, protože jsem ještě nebyla připravena.

 

Byl rok 2018 a jaro se hlásilo o slovo. A já oblékla sukni. Nafurt!
 

Nosit sukni na jaře a v létě, to přece nic není. Souhlasím. Je to ale nejlepší období k tomu začít sukně bezpečně žít, zkoumat, omakávat a prociťovat, aniž by bylo potřeba řešit zimu, bláto, mokro a s tím spojené obutí a odění. Myšlenky na tyto nepříjemné situace mě od celoročního nošení sukně pravidelně odrazovaly. Dnes už se tomu jen usmívám.

NOSIT SUKNI JE UMĚNÍ, JEŽ MÁ SAMÉ VÝHODY NEBO NE?

Pokud se tedy rozmýšlíte, zda nosit sukni a jak začít, není třeba o tom až tak přemýšlet. Stačí ji prostě obléknout a nosit.

 

Pro začátek můžete mít v šatníku klidně jen jednu, protože i s jednou sukní se dají dělat zázraky.

 

Než jsem si ušila svou zimní (druhou v pořadí) sukni, našla jsem jednu dlouhou, kterou jsem si různě převazovala barevnými šátky, takže vypadala pokaždé jinak. Pokud máte zájem vidět, jak se šátky vážou natočila jsem pro Vás video, které vám sem hodím hned, jak ho zpracuji :). Nebo se jednoduše můžete přihlásit do mého kurzu šití „Ušij si svou sukni – ušij si svou ženu v sobě“.

 

Výhoda sukně je, že nemusíte řešit boky, břicho nebo nohy – máte sukni do gumy, na zip, do úpletu, krátkou nebo dlouhou a vypadáte vždy skvěle. Padnoucí sukně dělá s postavou zázraky. Já mám nejraději dlouhé sukně do vysokého nápletu, který sahá až do pasu. V zimě tak mám teplo i na ledvinách a v létě vytáhnu sukni až na prsa a mám rázem krátké šaty.

 

Dokonce v sukni občas vyběhnu a jóguji, což je vlastně legrace, protože všichni kupují speciální outfity na běhání a já teď prostě běhám v sukni.

Sukně je součást mě.

 

ŽÍT SUKNĚ JE NÁVYKOVÝ ŽIVOTNÍ STYL.

 

Takže doma, v práci, ve městě i na zahradě nosím sukni a je mi dobře.

A TO UŽ TY KALHOTY OPRAVDU NENOSÍŠ?

Není to ale žádné dogma. I já mám někdy náladu si vzít kalhoty.

 

Schraňuji ve skříni jedny, které jsem si oblíbila a které s chutí opráším v “kalhotovém” dni.

 

Večer je ale s díky vracím do poličky a vím, že se zase nějaký čas neuvidíme. Žena v sukni totiž přitahuje úplně jiný druh pozornosti než ta v kalhotách, ať jsou sebetěsnější.

JAK JE TO S MATERIÁLY?

Z materiálů mám nejraději bavlnu. Je to přírodní materiál a dá se dnes sehnat v široké škále barev i vzorů. V teplém období je to se sukněmi snadné a dá se vyhrát s různými délkami i střihy.


Dlouhým letním variantám sluší splývavé lehčí materiály a slušivý je i rozparek.


Na podzim a v zimě je to větší výzva. Na řadu přichází teplejší materiály a prodloužené délky.


Bezvadný je úplet vyšší gramáže nebo teplákovina.


Komu nevadí umělé materiály, ten si může vyhrát s fleecem, který se dá dekorovat prošíváním nebo aplikacemi. Na nohy volte teplé punčocháče a zimní boty.


Když prší, sněží nebo jsou závěje, obléknu z praktických důvodů sukni pod kolena.

SUKNĚ A ENERGIE

Sukně je spjata s pověrami, ale i energetickým výkladem, který jejich nošení posouvá ještě o kousek dál.

 

Dříve se říkalo, tedy naše babičky, že se má sukně oblékat vždy přes hlavu, protože jinak se děvče nevdá.

 

Z pohledu energetických toků to ale může být i proto, že žena je spojena především se zemí. Přes podolek dlouhé sukně může žena čerpat energii, vést a shromažďovat sílu. Díky dlouhé sukni vytváří kuželovitý sloup pro tok své síly, kterou čerpá od naší matky Země – je to taková ochrana. Země je spjata s hojností a její síla je převážně ve hmotě – v plodech. Pro ženu je tedy lůno a spodní část těla velmi důležitá – mateřství, tvorba hormonů, emoce… Když si sukni budete svlékat přes nohy, tato síla přichází vniveč a vy ztrácíte spojení s energií Země, s tímto energeticky vytvořeným tzv. torzním polem, které Vám tvoří ochranu.

JAK ZAČÍT??

Zkuste si třeba oblékat sukni nejprve 14 dní v kuse. Samy zjišťujte jaká energie (vnitřní i vnější) k vám bude proudit. Zajímavé je i propojení pocitů v kontextu vašeho právě probíhajícího cyklu (v jakém archetypu se právě nacházíte). Zaměřte svou pozornost i na to, jak se k vám chová okolí. Každý den si poznamenejte, jak jste se celý den cítila vy a jak reagovali vaši blízcí, přátelé i cizí lidé na ulici. Cítíte změnu?

Já se v sukni cítím jako ŽENA.

Vaše Jitka

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *